ДженджурФист 2012 - етнофестиваль на Пнівському замку

 
Добавлено: 2012-07-24 21:16:16 Новости Культура
Етнофестиваль «ДженджурФист - 2012» відбудеться на Івано-Франківщині у місті Надвірна поруч Пнівського замку 18-19 серпня 2012 року
 

Етнофестиваль «ДженджурФист - 2012» відбудеться на Івано-Франківщині у місті Надвірна поруч Пнівського замку 18-19 серпня 2012 року

Окрасою Карпат, серед моря квітів і рослин, корінні жителі гір здавна вважають Дженджур. Його лікарські, а інколи навіть магічні властивості помітили і лицарі Ордену тамплієрів. Дженджур входив у дванадцятку найцінніших для них лікарських рослин. Використовували його і мольфари, особливо для лікування чоловічого безсилля та хворіб шлунку. Входив Тирлич і в склад чудодійної мазі для відьом, які використовували її для польотів. Загалом у народній медицині відвари та настоянки дженджуру використовують при туберкульозі, бронхітах, подагрі, ревматизмі, імпотенції, артритах та захворюваннях печінки і це далеко не повний перелік хворіб з якими Джинджорик здатен боротися. Одним словом Фист корінь.

В свою чергу, з середини 15 століття красою і твердинею Карпатського краю був Пнівський замок - неприступна фортеця , яку за період існування вдалося захопити тільки один раз і те в наслідок зради. На сьогодні збереглися частини оборонних стін та декілька веж. Частково проведена реконструкція приміщень.

Сам етнофестиваль ДженджурФист – це можливість повернути галицькій твердині минулу славу та пошану. Можливість бажаючим пірнути у вир середньовічного життя та побуту. Ця мистецька акція повинна отримати надзвичайно позитивний резонанс, збагатити духовно і емоційно всіх причетних до неї осіб та гостей фестивалю, що допоможе всім нам краще розуміти один одного. Та найголовніше, наш фестиваль приверне увагу туристів, краєзнавців, істориків , інвесторів до Пнівського замку та до Надвірнянщини зокрема.

В рамках фестивалю планується побити ряд оригінальних рекордів України, «Найбільший казан святкового компоту».

Програма фестивалю ДженджурФист 2012

Свято Спаса - це свято Перетворення Спаса нашого — Ісуса Христа, що відзначаємо 19 серпня. Він же — яблучний Спас, найважливіший із трьох. За церковними переказами, колись дуже давно в цей день узяв Ісус Христос Петра, Якова та Івана й повів їх на високу гору. Там він прямо на очах у здивованих людей змінився: обличчя його засяяло, одяг став білий, аж ясний. До того ж явилися їм Мойсей та Ілля й вели розмови з Ісусом Христом. А з хмари почувся голос: «Це Син мій улюблений, у котрому моє благословення. Його слухайтеся». Ось яке Преображення Сина Божого мається на увазі. Це видіння є часткою того вічного щастя, яке буде для кожного нагородою за вірність Богові.
Існує така легенда: на Спаса ходить Бог раєм та роздає дітям яблука, але не всім, а тільки тим, чиї матері дотримувалися звичаю й до яблучного Спаса не куштували яблук. Якщо мати порушила правило, її дитина гостинця не отримає.
На фестивалі «ДженджурФист» планується освячення фруктів за участі священників. У Службі Божій візьмуть участь лицарські клуби у повному строї.

Свято компоту
– використовуючи за основу освячені фрукти на Спаса та цілющий корінь Дженджури організатори планують зварити найбільший в Україні казан компоту і безкоштовно пригощати ним усіх охочих.

Квест – місто Надвірну ще називають містом трьох замків. Використовуючи цю назву організатори мають на меті провести ряд цікавих заходів із залученням активної молоді. Скарби Куропатвів, Загублений легіон та інше, саме такі та схожі теми будуть запропоновані любителям квестів.

Княжна фестивалю – це конкурс краси у середньовічному стилі. Хутра, автентичні страви, танці того періоду все це буде у видовищному дійстві під назвою «Княжна фестивалю».

Лицарські турніри – поєдинки кращих представників клубів історичної реконструкції у номінаціях: щит-меч, професійні поєдинки, 5х5, бугурти.

Фист огень - музично – хореографічна постановка за участю до сотні виконавців. Це вогняна феєрія, яка робиться з допомогою факелів і завершується великим вогнищем.

Сценарний план фестивалю

18 серпня 2012р. День перший

15:00 – Відкриття фестивалю. (дзвони,хорали)
(Позивні, все про фест, урочистий вхід лицарських клубів, презентація
лицарських штандартів…)
15:30 – Офіційна частина.
16:00 – Турнір лучників
17:00 – Жеребкування. Відбіркові лицарські поєдинки. (бугурти)
18:00 – Квест (фото-квест) Надвірнянщина середньовічна(спец призи).
19:00 - Середньовічні забави.
20:00 – Концерт.
22:00 – Фист огень. ( театралізоване дійство навколо фестивальної
ватри, факельний хід)
23:00 – Продовження святкування. Трансляція кінофільму.

19 серпня 2012р. День другий.

13:00 – Свято Спаса (Преображення Господнього)
(освячення фруктів у великому кошику).
13:45 – Читання (мала сцена)
14:30 – Княжна фестивалю (конкурс краси)
16:00 – Фінальні лицарські поєдинки.
19:00 – Нагородження переможців та учасників.
20:00 – Святковий концерт. Фаєр шоу.

В період фестивальних днів відбуватиметься: ЯРМАРКА (вироби народно-прикладного мистецтва; МАЙСТЕР КЛАСИ (середньовічні танці, гончарі, ковалі, ткалі, ляльки мотанки); ЛЕНД-АРТ (ваше бачення світу); ВИСТАВКИ (образотворче та фото мистецтво); ЕКСКУРСІЇ (Стара Надвірна, Скит Манявський, Бухтівецький водоспад, єдиний на Україні солевий (лікувальний) гейзер)). Концерти провідних етно, фольк, рок гуртів України.

 
 
 
 
 

Отзывы & Вопросы (0)

Чтобы оставить отзыв нужно войти в систему!
 
 
 
 
© 2008 Glo.UA. - Сеть городских порталов. Правила О Нас Реклама Контакты